Akademia Polskiej Piosenki w naszej szkole

Już niebawem będziemy mogli uczestniczyć w jedynym takim projekcie pt. Akademia Polskiej Piosenki. W programie m.in.:

Program Akademii:
„Historia polskiej piosenki w XX w” – multimedialny wykład o historii polskiej piosenki, opowieść opolskich kompozytorach, autorach tekstów, artystach.
Prowadzenie: Magda Miśka

forma- zarejestrowany wykład . Czas trwania 2 x 25 min.

„Twórcze pisanie”. Warsztat literacki.
Warsztat inspirowany twórczością wybitnych polskich autorów tekstów piosenek, takich Jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Janusz Terakowski, Leszek Długosz, Zbigniew Książek i innych.
Prowadzenie: Jacek Cygan i Magda MIśka
Forma – film. Czas trwania 2 x 25 min.
„Legendy Polskich Festiwali”,  forma scenariusza do lekcji.
Spotkanie z Dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu  wirtualny spacer szlakiem Festiwali.
Prowadzenie : Jarosław Wasik
Forma film. Czas trwania 45 min.
„Pokaż się”, mini koncerty uczestników programu.
Uczniowie biorący udział w projekcie przygotują mini recital z piosenkami  wybranej gwiazdy, nagrania audio video przesyłają do fundacji.
Fundacja zaproponuje listę piosenek, każdy z uczestników będzie miał możliwość nagrania maksymalnie dwóch piosenek.
Uczestnikom udostępnione zostaną nagrania archiwalne gwiazd wybranych utworów, a nasi goście programu będą udzielać wskazówek wokalnych, interpretacyjnych.
Naszym gościem specjalnym jest Ania Rusowicz.

Do Akademii zapraszają nas Kasia Wodecka Stubbs – Prezes patronalnej fundacji naszej szkoły czyli Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Magda Brudzińska – Dyrektor tej Fundacji:

W imieniu Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego mamy przyjemność zaprosić Państwa szkołę, zarówno uczniów, jak i nauczycieli do udziału w programie edukacyjnym dedykowanym polskiej muzyce Akademia Polskiej Piosenki.
Przy współpracy z naszymi znakomitymi gośćmi przygotowaliśmy cykl wydarzeń edukacyjno-artystycznych skierowanych do młodzieży (grupa wiekowa 13-15, klasy 8 szkół podstawowych oraz klasy I liceum)  oraz nauczycieli i edukatorów, dotyczących polskiej piosenki XX wieku i jej wybitnych przedstawicieli. Wykłady i warsztaty poprowadzą Jacek Cygan autor tekstów, poeta, scenarzysta, Magda Miśka dziennikarka muzyczna, Ania Rusowicz wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, Jarosław Wasik muzyk, kompozytor, autor tekstów dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i ze względu na ograniczenia pandemiczne realizowane w formie zarejestrowanych  wykładów, zająć, oraz spotkań on-line na platformie ZOOM/TEEMS/GOOGLE MEET/SKYPE.