Dzień Ziemi #SprzątamyDlaPolski

W dzisiejszym pośpiechu, często  zapominamy o tym jak piękny i niesamowity jest świat, w którym żyjemy. Człowiek jest częścią  przyrody, lecz to on stanowi dla niej największe zagrożenie. Dlatego właśnie powinien wziąć pełną odpowiedzialność za stan środowiska, dokonać analizy spustoszenia przyrody i zastanowić się w jaki sposób uratować Ziemię, a tym samym samego siebie.

Z tej okazji co roku 22 kwietnia Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To Dzień, w którym zwracamy szczególną uwagę na problem degradacji środowiska naturalnego, zastanawiamy się jaka jest nasza rola w ochronie przyrody i co możemy zrobić aby poprawić stan naszej Ziemi.

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły 19.04.2023 r. uczestniczyli w ekologicznej prelekcji o lasach. Chętni uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy o smogu i zanieczyszczeniach powietrza w ramach projektu edukacyjnej sieci antysmogowej (ESA).

21.04.2023 r. cała szkoła wzięła udział w sprzątaniu świata w ramach Ogólnopolskiej akcji „#Sprzątajmy dla Polski”.

24 kwietnia odbył się apel ekologiczny ,, Dbajmy o Ziemię – nasz dom”, na którym nastąpiło podsumowanie obchodów Dnia Ziemi, rozstrzygnięcie konkursu wiedzy oraz rozdanie nagród. Na zakończenie apelu zostały odśpiewane piosenki o tematyce ekologicznej lub przyrodniczej, przygotowane przez wszystkie klasy.

Koordynatorami akcji były pani mgr Krystyna Szkwarła oraz pani mgr Anna Osuchowicz. Dziękujemy za zorganizowanie tej pouczającej i pożytecznej akcji dla naszych uczniów.

Zapraszamy do relacji:

prezentacja

fotorelacja