Historyczne sukcesy naszych uczniów

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca w dwóch historycznych konkursach.

Pierwszy konkurs pod nazwą „POLSKA MOJA OJCZYZNA I JEJ HISTORIA” został zorganizowany przez Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Bereście. W konkursie tym wzięło udział 11 uczniów z sześciu szkół gminy Krynica – Zdrój z klas II i III.

Zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły Gabriel Szczepanik,  który  zajął I miejsce i zdobył główną nagrodę. Gratulujemy  uczniowi klasy II dużej wiedzy o historii naszej Ojczyzny.

Kolejny sukces odniósł uczeń z klasy VI. Jan Prusak został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto –  Moja Duma” tym samym zapewniając sobie ocenę celującą na koniec klasy VI.

Jan znalazł się w dziesiątce laureatów spośród 168 uczestników etapu finałowego, który odbył się 27 maja w Nowym Sączu. Uczeń reprezentujący naszą szkołę wykazał się ogromną wiedza zarówno w etapie pisemnym jak i ustnym. Organizatorem konkursu było STK „Sądeczanin”, a patronem Kuratorium Oświaty  w Krakowie.

Gratulujemy laureatowi i jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów.

Dziękujemy także nauczycielom, pani Marcie Kiklicy i Annie Osuchowicz za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursach oraz przygotowanie ich do konkursowych zmagań.

Relacja zdjęciowa dostępna tutaj:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=sp.piorunka&set=a.960135358012226

tekst: Marta Kiklica, Tomasz Szczepanik