Jurorzy III Edycji Festiwalu

Jurorzy zakończyli ocenę prac plastycznych w kategorii sztuka. Niebawem przystąpią do oceny wykonań na żywo zakwalifikowanych do II etapu uczestników w kategorii muzyka. Zanim to nastąpi przybliżymy sylwetki jurorów III edycji Międzyszkolnego Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce

Katarzyna Wodecka-Stubbs – Prezes Zarządu Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, Dyrektor Festiwalu „WODECKI TWIST” . Producentka filmów dokumentalnych, reklamowych, wydarzeń muzycznych. Absolwentka wydziału Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTv i T w Łodzi. Aktualnie Prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie odpowiedzialnej za dorobek artystyczny Artysty, oraz właścicielka firmy produkcyjnej Twist-On-Productions.

Magda Brudzińska – dyrektor Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego- producentka projektów kulturalnych, festiwali. Altowiolistka, wokalistka, specjalistka prawa autorskiego, menadżerka muzyczna. Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wydziału Prawa Własności Intelektualnej UJ. Od ponad 25 lat występuje na scenie. Wykonuje muzykę klasyczną, rozrywkową i jazz. Zajmuje się aranżacjami i produkcjami muzycznymi i telewizyjnymi. Jest producentem festiwalu Wodecki Twist .

Julia Dubec-Dudycz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku: Wystawiennictwo oraz w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie ASP) na kierunku: Projektowanie Wnętrz i  Mebla, gdzie w 1987 r. otrzymała tytuł magister sztuki. W latach 1987-97 nauczyciel przedmiotów artystycznych i wykładowca Metodyki Plastyki w Studium Nauczycielskim w Głogowie. Była współzałożycielem i kierownikiem (1997-2010) Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu o/Krynica (od 1999r. Małopolskie BWA). W latach 2004-2011 i obecnie od 22-11-2018 r. pełni funkcję Dyrektora Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju. Była inicjatorką wdrażania nowatorskich projektów m.in.: pierwszego w powiecie nowosądeckim kina cyfrowego oraz transmisji premierowych widowisk operowych z Metropolitan Opera. W latach 2014 – 2019 Członek Zarządu Krynickiego Towarzystwa Kulturalnego im. Jana Kiepury, organizatora Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju i Letniego Festiwalu Muzycznego.

Monika Dubel – wokalistka, pianistka, nauczycielka. Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu. Drzemiąca w środku siła przekazu muzycznego z czasem przerodziła się w wokalne występy i to struny głosowe stały się jej głównym instrumentem. Warsztat wokalny szkoliła w Krakowskiej Szkole Wokalno-Aktorskiej. Zaowocowało to zdobyciem I miejsca w jednym z najbardziej cenionych konkursów piosenki w Krakowie „Śpiewać każdy może”. Wokalistka liryczna i nastrojowa, wykonuje utwory w stylu smooth jazz i pop. Elegancka i skromna, jednak charyzmatyczna na scenie, błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością.

Tadeusz Łuczejko – polski twórca muzyki elektronicznej ambient, aranżer, artysta grafik, malarz. Pomysłodawca i organizator pierwszego festiwalu muzyki ambient w Gorlicach. Współzałożyciel zespołu poezji śpiewanej, “Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki”. Współtworzył duet muzyki elektronicznej Aquavoice. Laureat Złotej Dziesiątki w plebiscycie słuchaczy audycji Top Tlen Jerzego Kordowicza na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Jeden z albumów z kompozycjami artysty zatytułowany Cold znalazł się na 1. miejscu wśród najchętniej kupowanych płyt z muzyką elektroniczną z katalogu firmy Generator. Jako plastyk projektował ilustracje książkowe współpracując z wieloma wydawnictwami. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych międzynarodowych. Na co dzień można go spotkać w Gorlickim Centrum Kultury w swojej pracowni lub przy konsoli.