Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada święto wszystkich osób, które w bezinteresowny sposób angażują się w pomoc innym. W związku z tym 6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie przybyli do szkoły ubrani na czerwono. Kolor czerwony kojarzy się bowiem z sercem i serdecznością, którą Wolontariusz dzieli się na co dzień z potrzebującymi. Uruchomiliśmy też skrzynkę z podziękowaniami. Każdy uczeń mógł anonimowo podziękować rówieśnikom za pomoc okazaną mu w trudnej sytuacji.

Wolontariusz to osoba, która drobnymi gestami oraz wielkim zaangażowaniem i ciężką pracą potrafi zmieniać świat na lepsze. To osoba życzliwa i empatyczna. W tych trudnych czasach pandemii życzliwość jest na wagę złota, dlatego też zachęciliśmy uczniów, aby w tym szczególnym dniu okazywali ją innym. Z tej okazji Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu – Liderzy zorganizowali losowanie pod nazwą „Bądź życzliwy dla….”. Klasy V-VII przygotowały także plakaty promujące ideę wolontariatu.

Rozpoczęliśmy również zbiórkę fantów dla Matyldzi, która pilnie potrzebuje operacji serca. Zbiórka trwa do 14 grudnia. Gorąco zachęcamy do pomocy. Nawet mały gest jest w stanie zmienić świat.