Młodzież zapobiega pożarom – Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 08.03.2019 r. w remizie OSP Mochnaczka Wyżna, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbywa się pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. 

Młodzież musiała się wykazać znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, zasad udzielania pierwszej pomocy, a także opanować wiedzę z zakresu techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej czy historii i tradycji ruchu strażackiego. Przygotowania uczestników prowadziły jednostki środowiskowe, które przeprowadziły elminacje na szczeblu wsi i wyłoniły uczestników oddelegowanych do eilminacji gminnych.

Miło nam poinfromować, że w eliminacjach gminnych w grupie wiekowej: gimnazja oraz klasy VII i VIII poszczególne miejsca zajęli nasi uczniowie tj.

1. Krystian Kachniarz (OSP Piorunka)
2. Jakub Krawczyk (OSP Berest)
3. Magdalena Gomółka (OSP Piorunka)

Serdecznie gratulujemy wyników oraz kwalifikacji do eliminacji powiatowych (1 i 2 miejsce), które odbędą się 4 kwietnia w siedzibie KM PSP w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki!

tekst: Sylwia Tokarczyk

zdjęcia: dh Artur Kobos (OSP Berest)