rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego

Jak co roku 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Gośćmi na naszej Uroczystości w tym roku byli: Pan Paweł Maślanka – Zastępca Burmistrza Krynicy-Zdroju, Pani Irena Weber-Grelecka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, Pani Danuta Swiętek – przewodnicząca Komisji Finansowo-Budżetowej i Rozwoju Przedsiębiorczości Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, Pani Urszula Prusak – radna Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, Pan Grzegorz Jarecki Dyrektor Centrum Księgowo-Administracyjnego Oświaty Gminy Krynica-Zdrój. Nowych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów i nowych przedszkolaków przywitali uczniowie klasy VIII, którzy pod kierownictwem Pani Profesor Danuty Nideckiej przygotowali część artystyczną Akademii. Podczas występu najstarszych uczniów naszej szkoły nie zabrakło wzmianki o tragicznych wydarzeniach, jakie było naszym przodkom przeżywać 83 lata temu, gdy 1 września Niemcy, a po 16 dniach Rosjanie napadli na Polskę i rozpoczęła się II Wojna Światowa.

Pan Dyrektor Tomasz Szczepanik otrzymał od Pana Burmistrza i Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej nominację na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce na kolejne 5 lat, po wygranym konkursie na stanowisko dyrektora.

Zaproszeni goście i Pan Dyrektor przekazali uczniom i nauczycielom życzenia powodzenia i satysfakcji z dążenia i przekazywania wiedzy w nowym roku szkolnym.

tekst: Tomasz Szczepanik
zdjęcia: Marek Czysz