Wiedza leży pod nogami – trzeba się tylko schylić

Słynne powiedzenie mówi, że pieniądze leżą na ulicy. Zanim te pieniądze zaczniemy zarabiać, trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę. A w naszej szkole można się przekonać , że zdobywanie tej wiedzy wcale nie jest takie trudne – wystarczy wiedzieć, gdzie patrzeć – a patrzeć trzeba pod nogi. Na schodach bowiem pojawiły się “pomoce dydaktyczne”. W namacalny sposób możemy się o tym przekonać wspinając się od poziomu -1 aż na samą górę, przemierzając tajniki matematyki, języka polskiego, zasad dobrego wychowania, empatii oraz chemii.

Więc jak widać, wiedza jest w naszym zasięgu – wystarczy za każdym razem patrzeć na stopień, aby wzory matematyczne, pierwiastki, części mowy czy zasady dobrego wychowania były kodowane w naszej pamięci i zostały z nami na całe życie. W ten praktyczny sposób idąc po schodach w górę już dziś możesz poczuć, jak Twoja wiedza wzrasta w Tobie, a dzięki temu będziesz wspinać się na sam szczyt.

Życzymy wszystkim uczniom w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, aby zawsze wspinali się do góry zdobywając coraz to nowszą wiedzę.

Jeśli chcesz lepiej i szybciej się uczyć, możesz tą metodę zastosować w domu. Wypisz lub narysuj ważne wzory, definicje, schematy, tabelki, słówka i zawieś je w swoim domu np. nad biurkiem, przy łóżku, na lodówce – w takim miejscu, na które często spoglądasz. Twój umysł szybciej je przyswoi.

Jeśli chcesz poznać inne techniki szybkiego zapamiętywania, aby mniej czasu poświęcać na naukę a więcej na relaks wejdź na tą stronę (http://zyskiwanieprzewagi.com/zapamietywanie-liczb/) lub znajdź inne strony (w sieci jest mnóstwo wartościowych filmików i stron na ten temat). Pamiętaj możesz w życiu nic nie zmieniać i nadal oszukiwać siebie, że się uczyłeś (ale się nie nauczyłeś) i nadal po raz kolejny grać w tą samą grę, oglądać portale społecznościowe, zdjęcia znajomych, które nic nie wnoszą do Twojego życia i mówić, że na nic nie masz czasu. Możesz też wreszcie znaleźć nowe techniki zapamiętywania, jak ta na zaproponowanej przeze mnie stronie (od czegoś trzeba zacząć 🙂 i zobaczyć, że nauka wcale nie musi być trudna. Wystarczy chcieć! Ale wybór należy do Ciebie. Powodzenia!

Pomysłodawcą “akcji schody” jest pan mgr Marek Czysz a sponsorem Rada Rodziców. Dziękujemy za inspirację i możliwość zrealizowania nietuzinkowego pomysłu.

tekst i zdjęcia: Tomasz Szczepanik