Wyniki w kategorii sztuka – Festiwal 2019

Jury w składzie: Agata Broniszewska, Dorota Nowak, Tadeusz Łuczejko (więcej o artystach jurorach przeczytasz poniżej), wybrało prace, które zostaną nagrodzone 6 maja podczas II Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce. Uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej puli 1000 zł.

Do konkursu w kategorii sztuka zgłoszono 27 prac. Uczestnicy mieli za zadanie wyrazić w dowolnej pracy plastycznej interpretację wybranej przez siebie piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Mogli także nadać tytuł swojej pracy.

W grupie wiekowej kl. I-IV otrzymaliśmy 4 zgłoszenia, dlatego ta grupa została połączona z grupą V-VIII:

Zwycięzcami zostali:

W grupie wiekowej kl. I-IV otrzymaliśmy 4 zgłoszenia, dlatego ta grupa została połączona z grupą V-VIII:

I miejsce         Ksawery Szymczyk kl. IV „Pszczółka Maja”

II miejsce        Wiktoria Matusik kl. VII – Wiskitna, „Z Tobą chcę oglądać Świat”

III miejsce       Oliwia Szczocarz kl. V „Żyłem jak chciałem”

Wyróżnienie:  Alicja Jasińska kl. V „Teatr uczy nas żyć”

Julia Bysiek kl. V „Lubię wracać tam gdzie byłem”

Julia Karwala kl. VII Berest „Opowiadaj mi tak”

Natomiast w grupie wiekowej III klasy gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce          Ewelina Biel ZSP w Krynicy-Zdroju, „Kiedy o mnie zapomnisz”

II miejsce        Martyna Soczek Gorlice, „Lubię wracać tam gdzie byłem”

III miejsce       Karolina Furca ZSP Krynica „Z Tobą chcę oglądać Świat”

Wyróżnienie:  Anna Gomółka Piorunka „Rzuć to wszystko co złe”

Kinga Gawlik „Opowiadaj mi tak”

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród podczas Festiwalu.

 

Prezentujemy sylwetki naszych jurorów:

Agata Broniszewska – absolwentka Uniwersytetu Pedago­gicznego w Krakowie, członek Krynickiego Stowarzyszenia Twórców “Galeria Pod Kasztanem”. Maluje olejno i temperą przede wszystkim pejzaże, architekturę, przyrodę, ale sięga też po inne tematy (martwe natury, sceny rodzajowe, tematy religijne, itp.). Laureatka „Srebrnego i Złotego Jabłka Sądeckiego” za pracę na rzecz środowiska twórczego w Krynicy-Zdroju

Dorota Nowak – magister sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2015 roku obroniła pracę dyplomową na Wydziale Tkaniny i Ubioru pod kierunkiem prof. Andrzeja Szadkowskiego (wzornictwo) oraz prof. Jarosława Chrabąszcza (malarstwo). Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych studenckich i absolwenckich. Jest również absolwentką Gimnazjum w Piorunce (2004 rok).

Tadeusz Łuczejko – polski twórca muzyki elektronicznej ambient, aranżer, artysta grafik, malarz. Pomysłodawca i organizator pierwszego festiwalu muzyki ambient w Gorlicach. Współzałożyciel zespołu poezji śpiewanej, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. Współtworzył duet muzyki elektronicznej Aquavoice. Laureat Złotej Dziesiątki w plebiscycie słuchaczy audycji Top Tlen Jerzego Kordowicza na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Jeden z albumów z kompozycjami artysty zatytułowany Cold znalazł się na 1. miejscu wśród najchętniej kupowanych płyt z muzyką elektroniczną z katalogu firmy Generator. Jako plastyk projektował ilustracje książkowe współpracując z wieloma wydawnictwami. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych międzynarodowych.