Wyniki w kategorii sztuka

Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca w kategorii sztuka.

Ocenie zostało podanych 69 prac, czego 19 w grupie I (klasy I-IV szkoły podstawowej) oraz 50 w grupach II i III (klasy V-VIII szkoły podstawowej oraz szkoła ponadpodstawowa). W związku z ilością prac nieprzekraczającą 5 uczestników z grupy III, połączono grupy II i III.

Zdecydowana większość prac dotyczyła utworu “Pszczółka Maja”. Jury mogło obejrzeć także prace interpretujące utwory takie jak: “Z Tobą chcę oglądać Swiat”, “Jest Warszawa”, “Sobą być” czy “Ballada o Jasiu i Małgosi”

Wyniki w grupie pierwszej:

I miejsce zajmuje Filip Stożek z klasy IV, który wykonał pracę pt. “Syrenka Warszawska” nawiązującą do piosenki “Jest Warszawa”.

II miejsce zajęły ex aequo:

Justyna Górska z klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach za pracę pt. “Taneczna Maja” traktująca o piosence “Pszczółka Maja”

oraz

Karolina Gucwa z klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej za pracę do piosenki “Z Tobą chcę oglądać Świat”;

W związku z zajęciem ex aequo II miejsca nie wyłoniono miejsca III.

wyróżnienie otrzymują:

Milena Łucarz z klasy II V ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej

oraz

Monika Ogorzały z klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce

Wyniki z grupy II i III:

I miejsce zajmuje Magdalena Kędzior z klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach za pracę nawiązującą do piosenki “Z Tobą chcę oglądać Świat”.

II miejsce otrzymuje Martyna Sołtysiak z klasy III Zespołu Szkół Zawodowych im. Jadwigi Królowej w Bieczu za pracę pt. “Wielcy nie umierają nigdy” nawiązującą do piosenki “Zacznij od Bacha”.

Natomiast III miejsce przypadło Maji Pawłowskiej z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach za pracę nawiązującą do piosenki “Zacznij od Bacha”.

Wyróżnienia w tej grupie otrzymują:

Natalia Litwin, uczennica kl. VIII w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zagórzu;

Arleta Radziak z klasy VII w Szkole Podstawowej w Bereście;

Wiktoria Radziak z klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które nastąpi 27 października 2021 r. podczas Finału III Międzyszkolnego Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce.