Znany artysta w naszej szkole

W czwartek gościliśmy w naszej szkole Szymona Teluka – rysownika, karykaturzystę, autora komiksów. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju.

Szymon Teluk jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Artystycznym. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów z rysunku, jest także wykładowcą i nauczycielem. Wystawy jego twórczości można było podziwiać w wielu miastach na całym świecie.

Artysta pokazał, jak rysować karykaturę. Spotkanie z uczniami ubogacił ciekawostkami ze Świata, które pozyskał podczas licznych podróży artystycznych. Następnie wprowadził uczniów w tajniki tworzenia komiksów. Każdy z uczniów sam rysował historyjkę. Szymon Teluk jest także autorem komiksów. Jeden z komiksów – “Kapitan Niepalny” został opublikowany w wersji animowanej.

Na karykaturach, które rysował pan Szymon widnieją twarze uczestników warsztatów – wybranych przez artystę uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu warsztatu zorganizowaliśmy wystawę komiksów narysowanych przez uczniów oraz zorganizowaliśmy zabawę, której celem było odgadnięcie, który z uczniów został uwieczniony na karykaturze.

Dziękujemy artyście i pracownikom Biblioteki, którzy po raz kolejny zorganizowali dla nas ciekawe i niezapomniane zajęcia, które potwierdzają tezę, że książka ma przynajmniej 4 oblicza – nie licząc czytania 🙂

tekst: Tomasz Szczepanik