Radio Kraków w naszej Szkole

Dziś (10 kwietnia) gościliśmy w naszej Szkole Jana Stępnia, redaktora Radia Kraków. Uczniowie naszej szkoły: Joachim Drab, Agnieszka Horowska, Emilia Litwa, Amelia Wincenciak, Julia Wincenciak, Filip Wzorek przedstawili swoją twórczość, wykonując piosenkę “Lubię wracać tam, gdzie byłem już”  oraz “Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego.

Pomysł na reportaż o Piorunce pojawił się w związku z zaproszeniem Radia Kraków do objęcia patronatem medialnym Szkolnego Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego.

Proboszcz parafii w Czyrnej z filią w Piorunce ks. Ryszard Kudroń przybliżył historię parafii i kościoła – cerkwi w Piorunce.

Sołtys wsi Piorunka pani Urszula Prusak zaznaczyła, jak Piorunka na przestrzeni ostatnich lat się zmieniła i wypiękniała.

Zwięczeniem historii Piorunki były anegdoty pana Józefa Hasiora spisane i przedstawione przez przez jego córkę panią Sylwię Tokarczyk.

Historię szkoły przedstawił dyrektor Szkoły pan Tomasz Szczepanik.

O emisji reportażu o naszej Szkole oraz miejscowości i parafii zostaniemy poinformowani i przekażemy na stronie tą informację.

tekst: Tomasz Szczepanik