Wyniki w kategorii sztuka – 2022

Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca w kategorii sztuka, które zostają nagrodzone.

Ocenie zostało podanych 73 prace, czego 29 w grupie I (klasy I-IV szkoły podstawowej) oraz 31 w grupie II (klasy V-VIII szkoły podstawowej) i 13 w III grupie (szkoła ponadpodstawowa).

Tradycyjnie największą ilość prac stanowiła interpretacja piosenki pt. “Pszczółka Maja”, a zaraz za nią “Lubię wracać tam gdzie byłem”. Jury mogło między innymi obejrzeć także prace interpretujące utwory takie jak: “Z Tobą chcę oglądać Swiat”, “Chałupy Welcome to”, “Dziewczyna z konwaliami” czy “Dobrze, że Słońce”, a nawet “Nauczmy się żyć”

Wyniki w grupie pierwszej:

I miejsce zajmuje Julia Pabisz z klasy II, która wykonała pracę pt. “Bzz, jak w ulu” nawiązującą do piosenki “Pszczółka Maja”

II miejsce zajęła Anna Taraska z klasy II za pracę do utworu “Lubię wracać”

a III miejsce zajął Filip Nalepa z klasy IV Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach za pracę pt. “Pszczółka Maja”

Wyniki w grupie drugiej:

I miejsce zajmuje Milena Hudzik z klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach za pracę pt. “Tęczowe wspomnienia” nawiązującą do piosenki “Lubię wracać tam gdzie byłem”.

II miejsce otrzymują ex aequo:

Agnieszka Czader z klasy VII za pracę pt. “W tańcu” nawiązującą do piosenki “Rzuć wszystko, co złe”

oraz

Nikodem Zoń z klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusz Kościuszki w Siekierczynie za pracę pt. “Kod dostępu” nawiązującą do piosenki “Znajdź klucz dostępu do wrzosowej krainy”.

W związku z zajęciem ex aequo II miejsca nie wyłoniono miejsca III.

Wyniki w grupie trzeciej:

I miejsce zajmuje Róża Stolarczyk z klasy II z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza WIelkiego w Olkuszu za pracę pt. “Czas” nawiązującą do piosenki “Chwytaj dzień”.

II miejsce Dagmara Styrkowiec, uczennica kl. II w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie za pracę pt. “Wymarzony Świat” nawiązującą do piosenki “Lubię wracać tam gdzie byłem”;

III miejsce otrzymują ex aequo:

Adrianna Kowalska z klasy I z IV Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 1 w Limanowej za pracę pt. “Z Tobą chcę oglądać Świat”

oraz

Natalia Sulisławska z klasy IV technikum z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej za pracę pt. “Powrót do ukochanych miejsc i ludzi” nawiązującą do piosenki “Lubię wracać tam gdzie byłem”.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które nastąpi 18 października 2022 r. o godz. 13:00 podczas Finału IV Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce.

Jeśli ktoś z Państwa nie może do nas dotrzeć po odbiór nagrody, prosimy o kontakt pod numerem 184711777.