Laboratoria przyszłości – startujemy z nowym programem

Miło nam poinformować, że w naszej szkole będzie realizowany program “Laboratoria Przyszłości”. Umiejętność korzystania z nowych technologii i wykorzystanie ich w twórczej pracy to podstawy kreatywnego działania. Aby każdy uczeń mógł mieć szansę osiągać zamierzone cele, Ministerstwo Edukacji i Nauki wdraża w szkołach program “Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W jej ramach szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy
obycie z nowymi technologiami. Celem Programu Laboratoria Przyszłości jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

logo Laboratoria Przyszłości

W naszej szkole chcemy zakupić w ramach funduszu Laboratoria przyszłości:

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
Stacja lutownicza z gorącym powietrzem 
Statyw z akcesoriami
Mikroport z akcesoriami
Oświetlenie do realizacji nagrań
Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
Gimbal
Aparat fotograficzny z akcesoriami
Mikrofon nagłowny z akcesoriami
Konsola/mikser dźwięku z akcesoriami
Nagłośnienie
Greenscreen
Słuchawki studyjne
Oprogramowanie do edycji, montażu
i tworzenia materiałów video
Drukarka 3D wraz z akcesoriami
Filament
Panele akustyczne

Zakupiony sprzęt z programu na drukowanie modeli 3D jako pomocy dydaktycznych do wielu przedmiotów, a sami uczniowie będą mogli zobaczyć proces powstawania takich modeli. Nie zabraknie też zajęć z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego do nagrań, obróbki filmów, zdjęć. Jakie zajęcia uruchomimy dla naszych uczniów – przekonacie się niebawem.